“Każdy plac zabaw, który narusza albo pomniejsza rolę wyobraźni i sprawia, że dziecko jest bardziej pasywne i staje się w większym stopniu odbiorcą cudzej wyobraźni, może być wprawdzie ładny, czysty, bezpieczny i zdrowy, ale nie może zaspokoić podstawowej potrzeby, o którą chodzi w zabawie”.

“Each playground, which violates or diminishes the role of imagination and makes the child is more passive and becomes the recipient of someone else’s greater imagination, can be indeed nice, clean, safe and healthy, but can not satisfy basic needs, at issue in fun”.

Christopher Alexander Język wzorców/A language patterns


Organizatorzy

Partnerzy Akcji

Partnerzy Akcji
Partnerzy Akcji

Koordynacja Projektu/Project Coordination

MARCIN BRZóZKA

Menedżer kultury. Jego działalność oscyluje wokół aktywności związanej m.in. z rewitalizacją środowiska poprzez akcje społeczno-kulturalne. Koordynator działań promocyjnych Urzędu Dzielnicy Praga Północ w Warszawie. Współorganizator i pomysłodawca akcji miejskich, m.in.: Imieniny Ulicy – Droga do Wolności (2007-2010), Noc Pragi (2010), Saska Expo (Warszawa, 2011), Festiwal Avant Art (Wrocław, 2012). Współorganizator warsztatów i wykładów tematycznych z zakresu: architektury, muzyki i filmu, mających na celu wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej. Twórca klubu Saturator – kultowego miejsca spotkań, ukierunkowanego na sztukę niezależną (nominowanego do nagrody Wdechy Gazety Wyborczej za najlepsze miejsce kulturalne stolicy, laureata pierwszego miejsca w rankingu TVN w kategorii zagłębia klubowe w Warszawie, wg rankingu Elle Style Award – jednego z pięciu najlepszych miejsc roku 2008 w Polsce, zdobywcy wyróżnienia Florian 2009 – za wybitne osiągnięcia w szerzeniu kultury na terenie Dzielnicy Praga Północ); miejsca, które promowało muzyków (m.in.: Tommy’ego Dammit’a – perkusistę Iggiego Popa czy Childe Abuse – nagrywających z Johnem Zornem), performerów i ar- tystów z całego świata, w którym narodził się Saturator Label (http://www.myspace.com/saturatorlabel) – wydawnictwo płytowe, promujące polską i zagraniczną muzykę niezależną. Współzałożyciel galerii sztuki nowoczesnej G.S.Rozwój – jedynej niezależnej i niekomercyjnej galerii na Pradze Północ. Współpracuje z portalem Papiery.org (www.papiery.org). Jest współzałożycielem kolektywu NO MUDA - twórcy pierwszej w Polsce instalacji recyklingowej dla dzieci reFUN w Warszawie (a także wielu innych projektów związanych z aranżacją przestrzeni miejskiej), współwłaściciel Szarej Cegły na Saskiej Kępie – miejsca promującego dizajn (m.in. ze Wschodu) oraz tworzącego strefę spotkań, wykładów, warsztatów i wystaw.

Koordynacja Artystyczna/Art Coordination

ANNA ŁAWRYNOWICZ

Projektantka, stylistka, art director (wyd. Red Editions). Zajmuje się m.in. scenografią i kostiumami w filmie i w teatrze. Ukończyła Instytut Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze (katedra rysunku) oraz wydział animacji Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Współpracowała m.in.: z Teatrem Powszechnym, Teatrem Kamienica i Teatrem Koneser w Warszawie, Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Centrum Sztuki Współczesnej, Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Rondem Sztuki w Katowicach oraz TVP Kultura, Canal+ i magazynami: GAGA i Machina. Wielokrotna uczestniczka i laureatka festiwali, wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz akcji artystycznych, m.in.: Collages galeria Foundry Londyn/galeria Entropia/Wrocław, Strajk PGR_Art Stocznia Gdańska, Inspiracje/Szczecin, Przetwory/ Warszawa, Sparring Art Mieszkanie Gepperta/Wrocław, Interzone Studio BWA/Wrocław, Dzika Banda Magazyn Praga/Warszawa, Europejski Kongres Kultury/Wrocław, SaskaExpo/Warszawa, Takk! Katowice, Publish yourself galeria Czułość/Warszawa, Poland is not yet lost Mica Moca/Berlin, Canvas Cooler/CSW, Grzybobranie z Fundacją Form i Kształtów/Warszawa, WawaKatoLove/Warszawa/Katowice. Współzałożycielka kolektywu Lamaior. Współpracuje z portalem: www.papiery.org. Jest współzałożycielką kolektywu NO MUDA - twórcy pierwszej w Polsce instalacji recyklingowej dla dzieci reFUN w Warszawie (a także wielu innych projektów związanych z aranżacją przestrzeni miejskiej), współwłaścicielka Szarej Cegły na Saskiej Kępie – miejsca promującego dizajn (m.in. ze Wschodu) oraz tworzącego strefę spotkań, wykładów, warsztatów i wystaw. Mama 7-letniej Mii.

Twórcy/Artists

1. REFUNC: JAN KÖRBES/NIEMCY, BART GROENEWEGEN/HOLLANDIA

Profesjonalna grupa dizajnerska z wieloletnią praktyką, pracująca na całym świecie; specjalizująca się w dizajnie użytkowym, recyklingowym, ekologicznym, projektująca przestrzenie publiczne przeznaczone do zabawy, relaksu i dla dzieci.

2. GABRYSIA KOWALSKA / WROCŁAW

Zajmuje się przedmiotem, przestrzenią oraz jednostką w kontekście tych dwóch aspektów na literkę “p”.Ukończyła z wyróżnieniem ASP we Wrocławiu oraz IGC Dudley- Anglia. Stypendystka Estońskiej Akademii Sztuk w Tallinie oraz Pilchuck Glass School- USA. Jej prace można /było/ zobaczyć min: BWA SIC i BWA Awangarda-Wrocław, Muzeum Narodowe Lwów, Łódź Design Festiwal, Arena Design-Poznań,Berlin Design May, Gdynia Design Days, Galeria Nova, Saska Expo. Od 2009 prowadzi gabukow- pracownię projektową. Laureatka tegorocznej Machina Design Award. Jedna z twórców pierwszej w Polsce instalacji recyklingowej dla dzieci reFUN w Warszawie.

3. ANNA ŁAWRYNOWICZ / WARSZAWA

jw.

4. MAGDA MAJOR / WARSZAWA

Działa w obszarze scenografii, instalacji, kostiumów, stylizacji i wzornictwa przemysłowego. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu dyplomem w Katedrze Szkła. Stypendystka Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie. Współpracuje z indywidualnymi artystami oraz instytucjami kulturalnymi. Uczestniczyła w wielu wystawach oraz akcjach artystycznych: Łódź Design, Work/Shop, Przetwory, Cumulus, Kruhy na Vode, Takk! Pol-sky skleneny dizajn, SaskaExpo, Recyklovať, reparovať, rešpektovať..., Useful/Useless i innych. Współtworzy kolektyw Lamaior. Jedna z twórców pierwszej w Polsce instalacji recyklingowej dla dzieci reFUN w Warszawie.

5. MIKOŁAJ STAROWIEYSKI / WARSZAWA

Absolwent wydziału rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Animator kultury, współtwórca klubu Saturator na warszawskiej Pradze. Współpracuje m.in. z Krytyką Polityczną przy projektach związanych z architekturą miejską.

6. MARTA NIEMYWSKA / WARSZAWA

Projektant. Absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. Laureatka wielu projektowych konkursów. W 2008 wpisana do Słownika Projektantów Polskich.

7. DAWID GRYNASZ / WARSZAWA

Architekt, projektant. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Obecnie mieszka i projektuje we własnym studio w Warszawie. Ma na swoim koncie min. współprace z MUJI przy tworzeniu pierwszego MUJI w Polsce.

wtorek, 7 sierpnia 2012

sierpień RePLAYBrak komentarzy:

Prześlij komentarz